Laptop Ekran Kartı Tamiri

Laptop ekran kartı arızası nasıl anlaşılır?

Ekran Bozuklukları: Ekran kartı arızasının en yaygın belirtisi, ekrandaki bozukluklar veya hatalardır. Bu bozukluklar, ekrandaki renklerin yanlış görünmesi, kesikli görüntüler, çizgiler, karışıklık veya ekranın tamamen bozulması gibi farklı şekillerde ortaya çıkabilir.

Sistem Çökmeleri: Ekran kartı arızası, sistem çökmelerine ve hatalara neden olabilir. Örneğin, Windows'un ünlü mavi ekranı, programlardaki hata ve ani Windows çökmesi gibi hatalar, ekran kartı arızasına işaret edebilir.

Yavaşlama: Ekran kartı arızası, sistemin genel olarak yavaşlamasına veya saniyeler veya dakikalar boyunca yanıt vermemesine neden olabilir. Bu, ekran kartının yükleme veya işlem yapamamasına neden olabilir.

Laptop Ekran Kartı Tamiri

Sıcaklık: Ekran kartı arızası, cihazın sıcaklığının artmasına veya sürekli olarak yüksek sıcaklıklarda çalışmasına neden olabilir. Ekran kartının çalışması sırasında sıcaklık, normal aralıklar dışında ise, ekran kartı arızalı olabilir.

Oyun veya Grafik Performansı: Ekran kartı arızası, oyun veya grafik performansını etkileyebilir. Örneğin, oyunlar ve grafik yoğun programlar yavaş çalışır veya donar, ekran kart arızası olabilir. Ayrıca, ekran kartı arızası nedeniyle oyunlar veya grafik yoğun programlar ekranın çözünürlüğünü veya renkleri yanlış gösterebilir veya takılma veya kesintiler oluşabilir.

Bu belirtiler, ekran kartı arızasından kaynaklanabileceği gibi diğer donanımlardaki problemlerden de kaynaklanabilir. Gerçek ve doğru bir tanı koymak için gerekli eğitim, bilgi ve deneyime sahip bir teknik servisten destek almanız gerekir. Ekran kartı arızası durumunda, genellikle ekran kartının değiştirilmesi gerekmektedir.

                  Ankara'da 40 Yıllık Bilgisayar Servisi

Ankara Bilgisayar Servisi, Bilgisayar, Laptop ve Notebook gibi cihazlar için teknik servis hizmeti sunmaktadır. Müşteri memnuniyetine verdiğimiz önem ile çalışmalarımızı gerçekleştirirken, konularında deneyimli ve usta personel ile desteklenmekteyiz. Hız, kalite ve garanti birlikte sunulan hizmetlerimiz arasında Dell, Asus, HP, Acer, Toshiba, Lenovo, MSI gibi markalar için Laptop ve Notebook tamir, bakım ve parça değişim hizmetleri de yer almaktadır. Müşterilerimizin hızlı, uygun fiyatlı ve garantili hizmet beklentilerini karşılamak için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.