Bilgisayarı Virüslerinden Ve Saldırılardan Korunma Yöntemleri

Bilgisayar virüsleri, genellikle bilgisayarı zarara uğratmak, çalışmasını zorlaştırmak ya da kullanıcının çalışmasını engellemek amacıyla yazılmış yazılım parçalarıdır. Bu yazılımlar, tek başlarına var olabildikleri gibi, genellikle bilgisayarda bulunan başka amaçlı bir yazılımın içine yerleşerek çalışırlar. Virüsler, bir kez çalışmayı başardıktan sonra kendilerini diğer dosyalara da kopyalamaya çalışırlar.

Bazı dosyalar, işletim sistemi tarafından otomatik olarak ve arka planda çalıştırıldıkları için virüslü bir dosya barındıran bir bilgisayar bu dosyayı çalıştırabilir ve virüs aktif hale geldiğinde kendini diğer dosyalara da kopyalar. Hatta virüslü bir bilgisayar, kendisine bağlı farklı medyalarda (disketler, yazılabilir flash diskler, yazma hakkı olan ağ paylaşımlı klasörler, vs.) bulunan dosyaları da virüslendirebilir.

Bir laptop'u virüsten koruyan bazı önlemler şunlar olabilir:

1. Güncel bir antivirüs yazılımı kullanmak: Bu, bilgisayarınızda olası bir virüs tespit etmenize ve temizlemenize olanak tanır.
2. Güncel olmayan yazılımları ve tarayıcı eklentilerini güncellemek: Bu, bilgisayarınıza sızmaya çalışan virüslerin kullandığı güvenlik açıklarını kapatır.
3. E-posta ve web sitelerinden sadece güvenilir kaynaklardan indirmek: Bilgisayarınıza virüs bulaştırmış olabilecek dosyaları indirmekten kaçınmak için sadece güvenilir kaynaklardan indirmelisiniz.
4. Wi-Fi ağlarına bağlanmadan önce güvenliği kontrol etmek: Açık Wi-Fi ağları, bilgisayarınıza virüs bulaştırmak için kullanılabilir. Bu nedenle, Wi-Fi ağlarına bağlanmadan önce güvenliğini kontrol etmelisiniz.
5. Yedekleme yapmak : bilgisayarınızda önemli verilerinizi yedeklemek, virüs tarafından silinen veya bozulan verileri geri yüklemenizi sağlar.

                  Ankara'da 40 Yıllık Bilgisayar Servisi

Ankara Bilgisayar Servisi, Bilgisayar, Laptop ve Notebook gibi cihazlar için teknik servis hizmeti sunmaktadır. Müşteri memnuniyetine verdiğimiz önem ile çalışmalarımızı gerçekleştirirken, konularında deneyimli ve usta personel ile desteklenmekteyiz. Hız, kalite ve garanti birlikte sunulan hizmetlerimiz arasında Dell, Asus, HP, Acer, Toshiba, Lenovo, MSI gibi markalar için Laptop ve Notebook tamir, bakım ve parça değişim hizmetleri de yer almaktadır. Müşterilerimizin hızlı, uygun fiyatlı ve garantili hizmet beklentilerini karşılamak için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.